ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

انجمن حمایت از بانوان

حمایت از بانوان (خودسرپرست، بی سرپرست، بدسرپرست، آسیب پذیر و آسیب دیده) رسالتی است که انجمن خیریه توسعه سلامت مهر پارسی با الهام از آموزه های اعتقادی و ...

ادامه مطلب

خدمات ما

ارئه خدمات حمایتی و اجتماعی فراگیر به جامعه هدف ، اطلاع رسانی، سازماندهی، آموزش، تحقیق و پژوهش، پیشگیری و کنترل و درمان 

 

ادامه مطلب

 

معرفی ما

انجمن توسعه سلامت مهر پارسی یک نهاد غیر دولتی، غیر انتفاعی و مردمی است که در حوزه ترویج فرهنگ تندرستی تحت نظارت وزارت کشور فعالیت می کند.

ادامه مطلب

روز جهانی سرطان

روز جهانی سرطان همه ساله چهارم فوریه در سراسر جهان با هدف افزایش آگاهی مردم نسبت به سرطان برگزار می گردد. شعار روز جهانی سرطان سال 2018 به گفته انجمن جهانی سرطان"ما می تونیم، من می توانم " می باشد . ....

روز جهانی سرطان همه ساله چهارم فوریه در سراسر جهان با هدف افزایش آگاهی مردم نسبت به سرطان برگزار می گردد. شعار روز جهانی سرطان سال 2018 به گفته انجمن جهانی سرطان"ما می تونیم، من می توانم " می باشد .

هدف از ایجاد روز جهانی سرطان این است که همگی در راه پیشگیری از این بیماری و یا درمان آن حرکت کنیم تا این بیماری سخت و قدیمی را کنترل کنیم.

بیماری های زیادی با سرطان ارتباط دارند از جمله دیابت که ارتباط آن با سرطان در ابعاد مختلف شناخته شده است. مطالعات نشان داده اند که دیابت خطر ابتلا به انواع سرطان را افزایش می دهد. یکی از تئوری های ایجاد سرطان در افراد دیابتی افزایش انسولین خون در بدن آنها یا هیپر انسولینمی می باشد که می تواند باعث رشد غیرطبیعی سولها شود. در دیابت نوع 2 مقاومت به انسولین باعث می شود که بدن انسولین بیشتری تولید کند.

عامل دیگر سبک زندگی ناسالم است که فرد را مستعد چاقی و دیابت نوع 2 و به دنبال آن مبتلا به سرطان های مختلف می کند.

خطر ابتلا به سرطانهای پانکراس، کبد،و رحم در افراد دیابتی 2 برابر خواهد شد. خطر ابتلاء به سرطان های کولونو رکتال، مثانه، پستان و سرطان های خونی بین 20تا 50درصد در افراد دیابتی افزایش می یابد . این در حالی است که د ر دیابت نوع یک خطر ابتلا به سرطانهای معده و دهانه رحم افزایش می یابد. علائم ابتلاء به سرطان، بسته به این که کدام ناحیه از بدن را گرفتار کرده باشد متفاوت است.

اصول درمان سرطان، جراحی برای برداشتن توده سرطانی به همراه رادیوتراپی و شیمی درمانی می باشد. شیمی درمانی و استفاده از کورتون می تواند کنترل قند خون را با مشکل مواجه کند.

برخی از جنبه های دیابت یک فاکتور خطر برای سرطان محسوب می شود. در حال حاضر آنچه بیش از سایر جنبه ها در مورد این ارتباط مهم است فاکتور شیوه زندگی است که بر دیابت ، چاقی و ... اثر می گذارد . ابتلا به سرطان می تواند بر روی بقای افراد مبتلا به دیابت نیز تأثیر بگذارد. برای یک بیمار عادی مبتلا به دیابت خطر ابتلا به سرطان عامل اصلی برای انتخاب  دارو های موجود برای دیابت محسوب نمی شود در بیمارانی که خطر ابتلا به سرطان در آنها بسیار بالا است داروهای د یابت با مشورت پزشک وتوجه به استعداد فرد برای ابتلا به سرطان باید انتخاب شوند . از آنجایی که ابتلا به دیابت به معنی زندگی با افزایش خطر ابتلا به سرطان است شما باید از خود به دقت مراقبت کنید و به همین دلیل لازم است سالانه غربالگری های مربوط به سرطان راکه به همه افراد توصیه می شود نظیر غربالگری سرطان کولون و سینه انجام دهید. علاوه بر این پیروی از روش های سلامت در زندگی مانند تغذیه خوب و کاهش وزن انجام فعالیت فیزیکی و منظم می تواند خطر پیشگیری نسبت به دیابت و سرطان را کاهش دهد.