ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

انجمن حمایت از بانوان (خود سرپرست، بی سرپرست و ...)

 

انجمن حمایت از بانوان :

شعار اصلی و چشم انداز

رسیدن به روزی که هیچ کس احساس

درماندگی و تنهایی نکند و کلیه بانوان از آسیب های

اجتماعی مصون بمانند 

 

حمایت از بانوان (خودسرپرست، بی سرپرست، بد سرپرست، آسیب پذیر و آسیب دیده) رسالتی است که انجمن خیریه توسعه سلامت مهر پارسی با الهام از آموزه های اعتقادی و با حفظ ارزش ها و کرامت والای انسانی و تیه بر مشارکت های مردمی و همکاری با سازمان های ذیربط در جهت حمایت و هدایت و توانمند سازی بانوان و برقراری زمینه های رشد و تعالی زنان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی بر عهده گرفته است و تلاش می کند.

زنان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه و نقشی که می توانند در سلامت و توسعه کشور داشته باشند، سرمایه های به شمار می آیند. اگر این سرمایه اجتماعی (کانون خانواده) کاهش پیدا کند دچار عدم انسجام در روابط اجتماعی می شویم و همین کاهش سرمایه اجتماعی با خود آسیب های اجتماعی دیگری را به همراه دارد.

چالشی که علی رغم همه ی کوشش های انجام گرفته کافی به نظر نمی رسد این است که اگر اقدامات انجام شده به منظور توانمند سازی زنان آسیب دیده اجتماعی انجام گردد، این پدیده باعث مباهات اجتماعی است.

متاسفانه شمار زنان آسیب دیده در جامعه رو به افزایش است، بنابراین، این تکلیف را عهده دار شدیم تا حمایت لازم و حداکثری را انجام دهیم.

بر این اساس انجمن در راستای حمایت از بانوان با راهبرد حضور موثر و مشارکت با سایر نهاد ها و سازمان های مربوط در کاهش آسیب های اجتماعی به بانوان اهداف زیر را دنبال می نماید:

اهداف و ضرورت ها:

1- آموزش، اطلاع رسانی، پیشگیری، کنترل و درمان آسیب های وارده جسمی - روانی و ... همراه با بازپروری و بازگرداندن بانوان به کانون خانواده و جامعه

2- توانمند سازی بانوان (خودسرپرست، بی سرپرست، بد سرپرست، آسیب پذیر و آسیب دیده) برای برقراری ارتباطی موثر و سازنده اجتماعی و اشتغالزایی آن ها

3- چاپ کتاب، بروشور، پمفلت، پوسترهای آموزشی و آموزش از راه دور جهت اطلاع رسانی و آگاهی همگان و مطالعه پناهجویان

4- جلب کمک و مشارکت های مردمی و دولتی اعم از حقیقی، حقوقی و قبول هدایا، وقفف هبه، نذورات و غیره

5- تعامل و ارتباط با دستگاه های اجرایی و سازمان های دولتی و مردمی در راستای تحقق اهداف سازمان