ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

نقاشی و بازی درمانی کودکان در غرفه انجمن توسعه سلامت درنمایشگاه بین المللی مشهد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: اخبار انجمن

در نقاشي کودک به کارگيري رنگ خاص، از ميان بردن يا بيش از حد بزرگ جلوه دادن بعضي حوادث، همگي حکايت از نشانه ها و علائمي مي کند که داراي معاني روشن هستند

نقاشی و بازی درمانی کودکان در غرفه انجمن توسعه سلامت درنمایشگاه بین المللی مشهد 

در نقاشي کودک به کارگيري رنگ خاص، از ميان بردن يا بيش از حد بزرگ جلوه دادن بعضي حوادث، همگي حکايت از نشانه ها و علائمي مي کند که داراي معاني روشن هستند و بزرگسالان با کمي شناخت و دقت قادر به مشاهده و تعبير آن مي شود. . به همين دليل اگر آموزش نقاشي را بر پايه تصحيح نقاشي قرار دهيم در آن به کودکان از سنين پايين ،کپي و تقليد کردن از مدل را بياموزيم مرتکب اشتباه شده ايم. 

 کودکان با نقاشی های خود حرف می زنند، حرفهایی که به دلایل گوناگون قادر به گفتن آنها نیستند. نقاشی نیز همانند خواب و رویا به آنها این اجازه را می دهد که خود را ازممنوعیت ها سازند و با ما در حالتی نا خودآگاه، درباره مسائل، کشفیات و دلهره هایشان صحبت کنند. تخیلات هنری همانند خواب و رویا، در ژرفای ضمیر ناخودآگاه هر کس به جستجو می پردازد و ژرف ترین محتویات درونی فرد را متظاهر می سازد.

 کودک نیز به کمک نقاشی دلهره ها و کشمکش های درونی خویش را آشکار می سازد و بدین طریق اثر آنها را کاهش می دهد.

نقاشی، بازتاب نگاه کودک به خود و دنیای اطرافش است. زمانی که کودک احساس امنیت نمی کند، ناراحت یا خشمگین است و یا از عشق و توجه کافی برخوردار نمی شود، بی درنگ می توان این احساس را نقاشی هایش یافت...

گروه روانشناسان خبره انجمن توسعه سلامت مهر پارسی با هدف  افزایش سلامت روان کودکان و کاهش مشکلات روان شناختی کودکان، آموزش مهارت های اجتماعی شدن و زندگی به کودکان از طریق شیوه های خلاق؛با طراحی روش های خلاق مبتنی بر باز ی های  کلیدی برای باز کردن قفل خلاقیت،  قصه خوانی ،نقاشی اقدام به بازی درخت سلامت در نمایشگاه بین المللی مشهدبرای کودکان 7 تا 12 سال نمود .در این بازی از کودکان خواسته شد که در باره موضوعاتی که فکر میکنند در سلامت خود وخانواده شان تاثیر دارد نقاشی کشیده ، رنگ امیزی نموده و ان را روز درخت سلامتی نصب نمایند .بدین ترتیب نقاشی  های زیبای کودکان با موضوعات سلامت بدل به میوه های درخت سلامتی شد .میوه هایی که هر یک داستانی  دارد .

 

 

 

 

پایان پیام / ش 110

روابط عمومی انجمن توسعه سلامت مهر پارسی

 

 

بازدید 3137 بار
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 02 مرداد 1393 ساعت 10:31